Sony Notebook ta performans arttırmak doğru adımlarla çok kolay

Sony Notebook ta performans arttırmak doğru adımlarla çok kolay

Sony notebook larda genelde tüm kullanıcılar bilgisayarların özelliklerinin çok üst düzeyde olduklarını ama bu performansın keyif vermediklerini bilirler.

Hemen hemen tüm kullanıcılar bu performansı bilgisayarındaki ram lerin düşük kalmasına bağlı kılarlar ve ram upgrade yaparak bu yavaş performansın sorunun çözülebileceğini düşünürler.Tam tersine bir bilgisayarda ram kullanımına fazla ihtiyaç yoktur.ram kullanımını bilgisayarda görev yöneticisini açarak bu kısımdan performans kısmına gelerek ram kullanımını görülebilmektedir.

Sony notebooklarda genelde ram yavaşlığından yanı sıra harddisk performansı düşük kalmaktadır.Normal harddisklerin içersinde dönen mekanik mevcuttur,bu da zamanla döndükçe ve yıprandıkça bilgisayarın okuma hızının çok düşmesine sebep olmaktadır.

Bu performans düşüklüğün çözümü ise bilgisayarınızda harddiskin sökülüp,ssd disk ile upgrade edilmesi gerekmektedir.Bu çözüm kesinlikle Sony bilgisayarınızın size keyif vermesini ve performansın üst düzeye çıkmasını sağlıcaktır.

Harddiskinizi ssd ile upgrade etmeniz bilgisayarınızın hızını her durumda etkiler.Buna bilgisayarın açılıp kapanma hızıda dahildir.